Metin2

Metin2 Büyülü Silah Statü Dağılımı

Metin2 de oynaması en zevkli karakterlerden birisi de büyülü silah sura karakteridir. Büyülü silah sura karakteri oyunun ilk yıllarında hiç ilgi görmese de daha sonra keşfedildikçe çok fazla oynanmaya başlamıştır. Bizler de bu yazımızda büyülü silah karakterine yeni başlayacaklar için metin2 büyülü silah statü dağılımı nasıl olmalıdır? Metin2 büyülü keskinlik statü, metin2 büyülü silah sura statü dağılımı nasıl olmalıdır? sorularını cevaplandıracağız. Ayrıca büyülü silah sura skill dağılımı, büyülü silah skill sıralaması da nasıl olması gerektiğini anlatacağım. Detaylar yazımızda…

Metin2 Büyülü Silah Statü

Büyülü silah sura karakterinin yetenekleri zeka ile yükselmektedir. Bu nedenle ilk geliştireceğimiz statü zeka olacaktır. Zekayı tamamladıktan sonra saldırı ve Hp statülerini ilerletmeye başlayacağız. Statü sıralamasını aşağıda ki gibi yapabilirsiniz. Sıralamamız temel olarak INT > VIT > STR > DEX şeklinde olacaktır.

  • INT 90 olana kadar  : 2 INT 1 VIT
  • INT 90 olduktan sonra : 1 VIT 1 STR
  • VIT 90 olduktan sonra : 1 STR 1 DEX
  • Daha sonra DEX vermeye devam edebilirsiniz.

Ayrıca büyülü silah sura karakteri oynuyorsanız kalkan, silah gibi itemler de zekâ efsunu tercih etmeniz gereklidir.  Küpe olarak da +9 Cennetin gözü küpe +14 zeka vermektedir. Sura için gayet iyi bir orandır.

Metin2 Büyülü Silah Sura Skill Dağılımı

Büyülü silah karakterinde Ws veya kasılmak için ayrı Skill dağılımları takip etmek gerekmektedir. Bu karakter genel olarak metin kesmek, bos kesmek ve para kasmak için kullanıldığından dolayı kasılmalık skill dağılımını anlatacağım. Bu nedenle büyülü silah karakterinde 6. yetenek olan büyü çözmeyi hiç aktif etmemenizi öneririm. Çünkü amacımız para kasmak olduğu için büyü çözme yeteneği işimize yaramayacaktır. Yetenek dağıtım sırasını aşağıya ekliyorum.

  • Büyülü keskinlik
  • Büyülü zırh
  • Dehşet
  • Parmak darbesi
  • Ejderha dönüşü

Parmak darbesi ve ejderha dönüşü sıralamasını isterseniz değiştirebilirsiniz. İkisinin de 4. master yapılacak skill olmasında sakınca yoktur.

Metin2 Büyülü Silah Sura İtemleri

Büyülü silah sura oynayan oyuncular için hangi itemleri tercih edebileceğinden de bahsedeceğim. Önemli itemleri yazacağım. Zırh, kask, kalkan gibi itemler de seviyesine uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Küpe : Cennetin gözü küpe

Silah: Dolunay kılıcı, zehir kılıcı (seviyesine uygun olanı seçebilirsiniz)

Kalkan : Seviyenize uygun olanı seçebilirsiniz (Efsun olarak +12 zeka getirmeniz önemlidir.)

Ayrıca kasılmalık efsunlar için bilgi almak isterseniz Metin2 kasılmalık efsunlar başlığını ziyaret edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu